Kas yra RSS?

Kas tai ir kam

RSS – technologija, skirta iš skirtingų interneto informacijos šaltinių surinkti ir susisteminti įvairią naujausią informaciją.

Galima labai įvairiai apibrėžti ir net visiškai skirtingai pavadinti šią technologiją, bet iš esmės, tai yra būdas gauti reikalingą informaciją ne tik daug greičiau, bet ir daug patogiau. Ypač, kai kalbama apie didelį kiekį ir skirtingų informacijos šaltinių: informacinių, žiniasklaidos portalų, reikiamos srities ir tematikos tinklalapių, tinklaraščių ir pan.

Paprasčiausias pavyzdys, kiek ir kuo RSS gali būti naudingas ir net tampa nepamainomu, būtų toks:

Jus domina, kas vyksta Lietuvoje ir Pasaulyje, ir reikiamą informaciją visada galite rasti interneto naujienų portaluose, kurių yra ne tik daug, bet ir labai skirtingų, todėl, norint susidaryti aiškesnį įvykių vaizdą, Jums reikia dažnai aplankyti bent keletą naujienų portalų ir perskaityti naujausius straipsnius, o tai atima tikrai labai daug laiko…

Būtent RSS šiuo atveju Jums ir praverstų – surinktų iš visų nurodytų naujienų portalų visus naujausius straipsnius ar bent jau trumpus aprašymus, apie ką straipsniai, ir pateiktų Jums. Ir kai tik nurodytuose naujienų portaluose atsiras bent vienas naujas straipsnis, Jūs beveik iškart jį gausite.

Peržiūra

RSS peržiūrai naudojamos programos, kurios paprastai vadinamos agregatoriais. Jos surenka medžiagą iš dominančių šaltinių, susistemina ją ir pateikia vartotojui.

Faktiškai visų agregatų veikimo principas yra vienodas: Jūs nurodote RSS kanalo adresą, o agregatorius periodiškai tikrina ir parsiunčia naujausius įrašus,- Jums belieka perskaityti.

Gaunamą informaciją galite grupuoti į pageidaujamas kategorijas, temas, įvairiai pažymėti, o perskaitytas ar nedominančias žinutes – paslėpti ar ištrinti.

Jei tokios programos neturite, siūlome išbandyti ir pasirinkti kurią nors šių: Awasu, FeedDemon, Feedreader, Newz Crawler, RSS Reader, Sharp Reader ar pan. Daugelis agregatorių paprastai yra visiškai nemokami, o jų diegimas tikrai nesudėtingas.

Kai kuriose naršyklėse (pvz. Firefox, Opera, Safari, naujesnių versijų Internet Explorer) ar net el. pašto programose (pvz. Thunderbird) galimybė peržiūrėti RSS yra jau įdiegta. RSS srautų valdymo ir peržiūros paslaugas teikia ir kai kurios interneto tarnybos (pvz. Google Reader).

Vorai MC IT skyrius
it@voraimc.lt

Žinokite, kas vyksta

Gaukite klubo naujienas greičiau ir patogiau:

Support Your Local -3

WHICH PART OF FUCK OFF DON'T YOU UNDERSTAND?